Program Glance Schedule Plan of Hotel Conf. Venue

PROGRAM AT A GLANCE

Oct. 17 (Sunday) ~Oct 19 (Tuesday)

8:30~20:30

Registration (Hotel lobby)

 

Oct. 17 (Sunday)

18:30-20:00

Reception (Baijing Garden Restaurant, HUST)

 

Oct. 18 (Monday)

08:30-09:00

Opening Ceremony (Room M)

09:00-10:00

Keynote 1 (Room M): Kai Hwang (University of Southern California, USA)

10:00-10:20

Coffee Break

10:20-12:25

Session 1A (Room A):

Grid Computing I

Session 1B (Room B):

Network Architecture I

MM Workshop I

(Room C)

12:25-13:30

Lunch (Room D)

13:30-14:30

Keynote 2 (Room M): Bob Kuhn (Intel)

MM Workshop II

(Room C)

14:30-14:50

Coffee Break

14:50-16:30

Invited Session for Advanced Systems (Room M)

(Jong-Deok Choi, IBM; Lixin Zhang, IBM; Ninghui Sun, CAS)

MM Workshop III

(Room C, 14:50-16:05)

Session 2C (Room C):

P2P Computing

(16:10-17:50)

16:35-17:50

Session 2A (Room A):

Grid Computing II

Session 2B(Room B):

Network Architecture II

18:30-20:00

Banquet (Baijing Garden Restaurant, HUST)

 

Oct. 19 (Tuesday)

08:30-09:30

Keynote 3 (Room M): Thomas Sterling (California Institute of Technology, USA)

09:30-09:50

Coffee Break

09:50-12:00

Session 3A (Room A):

Grid Computing III

Session 3B (Room B):

Network Architecture III

BISON Workshop I

(Room C)

12:00-13:30

Lunch (Room D)

13:30-14:30

Keynote 4 (Room M): Mootaz Elnozahy (IBM)

BISON Workshop II

(Room C)

14:30-14:50

Coffee Break

14:50-16:30

Short Paper Session (Room A)

Session 4B (Room B): PP Environment & Network Storage

BISON Workshop III

(Room C)

16:35-18:10

Session 5B (Room B):

Network Security I

18:30-20:00

Dinner (Room E)

19:00-21:00

Steering Committee Meeting

 

Oct. 20 (Wednesday)

08:30-09:30

Keynote 5 (Room M): José A.B. Fortes (University of Florida, USA)

09:30-09:50

Coffee Break

09:50-11:05

Session 6A (Room A):

Cluster Computing

Session 6B (Room B):

Network Security II

Session 6C (Room C):

Web Techniques

11:10-12:40

Panel Discussion (Room M)

12:40-13:30

Lunch  (Room D)

13:30-17:00

Local Tourism

 

Program Glance Schedule Plan of Hotel Conf. Venue

Conference Schedule

Oct. 17 (Sunday)

18:30-20:00 Reception (Baijing Garden Restaurant, HUST. The conference will drive you to the site.)

Chair: Hai Jin (Huazhong University of Science and Technology, China)  

Gathering Time: 18:00

 

Oct. 18 (Monday)

08:30-09:00 Opening Ceremony

Chair: Hai Jin (Huazhong University of Science and Technology, China)

09:00-10:00 Keynote 1 (Room M)

Chair: Zhiwei Xu (Institute of Computing Technology, CAS, China)

Secure Grid Computing with Trusted Resources and Internet Datamining (Kai Hwang, University of Southern California, USA)

10:00-10:20 Coffee Break

10:20-12:25 Concurrent Sessions   1A, 1B, MM Workshop I

Session 1A: Grid Computing I (Room A)

Session Chair: Kemal Ebcioglu (IBM T.J. Watson Research Center, USA)

Fuzzy Trust Integration for Security Enforcement in Grid Computing, Shanshan Song, Kai Hwang, Mikin Macwan (University of Southern California, USA)

Atomic Commitment in Grid Database Systems, Sushant Goel, Hema Sharda, David Taniar (RMIT, Australia)

A Data Grid Security System Based on Shared Context, Nong Xiao, Xiaonian Wu, Wei Fu, Xiangli Qu (National University of Defense Technology, China)

A Study on Performance Monitoring Techniques for Traditional Parallel Systems and Grid, Sarbani Roy, Nandini Mukherjee (West Bengal University of Technology, India)

A Workflow-based Grid Portal for Problem Solving Environment, Yong-Won Kwon, So-Hyun Ryu, Jin-Sung Park, Chang-Sung Jeong (Korea University, Korea)

Session 1B: Network Architecture I (Room B)

Session Chair: Lionel Ni (Hong Kong University of Science and Technology, Hong Kong)

Performance Evaluation of Hypercubes in the Presence of Multiple Time-Scale Correlated Traffic, Geyong Min, Mohamed Ould-Khaoua (University of Bradford, UK)

Leader Election in Hyper-butterfly Graphs, Wei Shi, Pradip K Srimani (Clemson University, USA)

A New Approach to Local Route Recovery for Multihop TCP in Ad Hoc Wireless Networks, Zhi Li, Yu-Kwong Kwok (The University of Hong Kong, Hongkong)

Graph-Theoretic Analysis of Kautz Topology and DHT Schemes, Dongsheng Li, Xicheng Lu, Jinshu Su (National University of Defense Technology, China)

A Parameterized Model of TCP Slow Start, Deng Xiaoheng, Chen Zhigang, Zhang Lianming (Central South University, China)

MM Workshop I (Room C)

Session Chair: Dong Chun Lee (Howon University, Korea)

The Design of a DRM System Using PKI and a Licensing Agent, Keun Wang Lee, JaePyo Park, KwangHyoung Lee, JongHee Lee, HeeSook Kim (Chungwoon Univ., Korea)

Multimedia Synchronization for Handoff Control with MPEG in All-IP Mobile Networks, Gi-Sung Lee, Hong-jin Kim, Il-Sun Hwang (Howon Univ., Korea)

Fuzzy Logic Adaptive Mobile Location Estimation, Jongchan Lee, Seung-Jae Yoo, Dong Chun Lee (Radio Access Research Team ETRI, Korea)

A Host Protection Framework Against Unauthorized Access for Ensuring Network Survivability, Hyuncheol Kim, Sunghae Kim, Seongjin Ahn, Jinwook Chung (Sungkyunkwan Univ., Korea)

A Design and Implementation of Network Traffic Monitoring System for PC-room Management, Yonghak Ahn, Oksam Chae (Kyunghee Univ., Korea)

12:25-13:30 Lunch (Room D)

13:30-14:30 Keynote 2, MM Workshop II

Keynote 2 (Room M)

Chair: Guangrong Gao (University of Delaware, USA)

Productivity in HPC Clusters (Bob Kuhn, Intel)

MM Workshop II (Room C)

Session Chair: Dong Chun Lee (Howon University, Korea) 

A Vulnerability Assessment Tool based on OVAL in Linux System, Youngmi Kwon, Hui Jae Lee, and Geuk Lee(Chungnam National Univ., Korea)

Performance Analysis of Delay Estimation Models for Signalized Intersection Networks, Hyung Jin Kim, Bongsoo Son, Soobeom Lee (Yonsei Univ,, Seoul, Korea)

14:30-14:50 Coffee Break

14:50-16:30 Invited Session for Advanced Systems (Room M)

Session Chair: Guangrong Gao (University of Delaware, USA)

Whole-Stack Analysis and Optimization of Commercial Workloads on Server Systems, Jong-Deok Choi (IBM T. J. Watson Research Center)

PercsSim -- A Full System Simulator for PERCS, Lixin Zhang (IBM Austin Research Laboratory)

Dawning4000A High Performance Computer, Ninghui Sun (Institute of Computing Technology, Chinese Academy of Sciences)

14:50-16:05 MM Workshop III (Room C)

Session Chair: Dong Chun Lee (Howon University, Korea) 

Network Intrusion Protection System Using Rule-based DB and RBAC Policy, Min Wook Kil, Si Jung Kim, Youngmi Kwon, Geuk Lee (Mun Kyung College, Korea)

Effective FM Bandwidth Estimate Scheme with the DARC in Broadcasting Networks, Sang Woon Lee, Kyoo Jin Han, Keum Chan Whang (Technical R&D Center, MBC, Korea)

Enhanced Algorithm of TCP Performance on Handover in Wireless Internet Networks, Dong Chun Lee, Hong-jin Kim, and JaeYoung Koh (Howon Univ., Korea)

16:35-17:50 Concurrent Sessions   2A, 2B

Session 2A: Grid Computing II (Room A)

Session Chair: Xiaowei Shen (IBM T. J. Watson Research Center, USA)

A Real-Time Transaction Approach for Grid Services: a Model and Algorithms, Feilong Tang, Minglu Li, Joshua Zhexue Huang, Lei Cao, Yi Wang (Shanghai Jiao Tong University, China)

QoS Quorum-Constrainted Resource Management in Wireless Grid, Chan-Hyun Youn, Byungsang Kim, Dong Su Nam, Eung-Suk An, Bong-Hwan Lee, Eun Bo Shim, Gari Clifford (Information and Communications University, Korea)

A Data-Aware Resource Broker for Data Grids, Huy Le, Paul Coddington, Andrew L. Wendelborn (University of Adelaide, Australia)

Session 2B: Network Architecture II (Room B)

Session Chair: Kai Hwang (University of Southern California, USA)

SMM: A Truthful Mechanism for Maximum Lifetime Routing in Wireless Ad hoc Networks, Qing Zhang, Huiqiong Chen, Weiwei Sun, Bole Shi (Fudan University, China)

A Dioid Linear Algebra Approach to Study a Class of Continuous Petri Nets, Duan Zhang, HuaPing Dai, Youxian Sun (Zhejiang University, China)

A Fully Adaptive Fault-Tolerant Routing Methodology Based on Intermediate Nodes, N.A. Nordbotten, M.E. Gomez, J. Flich, P.Lopez, A. Robles, T. Skeie, O. Lysne, J. Duato (Simula Research Laboratory, Norway)

16:10-17:50 Session 2C: P2P Computing (Room C)

Session Chair: Yuzhong Sun (Institute of Computing Technology, China)

Efficient Gnutella-like P2P Overlay Construction, Yunhao Liu, Li Xiao, Lionel M. Ni, Baijian Yang (Hong Kong University of Science and Technology, China)

Lookup-ring: Building Efficient Lookups for High Dynamic Peer-to-peer Overlays, Xuezheng Liu, Guangwen Yang, Jinfeng Hu, Ming Chen, Yongwei Wu (Tsinghua University, China)

Layer Allocation Algorithms in Layered Peer-to-Peer Streaming, Yajie Liu, Wenhua Dou, Zhifeng Liu (National University of Defense Technology, China)

Build a Distributed Repository for Web Service Discovery Based on Peer-to-Peer Network, Yin Li, Futai Zou, Fanyuan Ma, Minglu Li (Shanghai Jiaotong University, China)

18:30-20:00 Banquet (Baijing Garden Restaurant, HUST. The conference will drive you to the site.)

Chair: Hai Jin (Huazhong University of Science and Technology, China)

Gathering Time: 18:00

 

Oct. 19 (Tuesday)

08:30-09:30 Keynote 3 (Room M)

Chair: H. J. Siegel (Colorado State University, USA)

Towards Memory Oriented Scalable Computer Architecture and High Efficiency Petaflops Computing (Thomas Sterling, California Institute of Technology, USA)

09:30-09:50 Coffee Break

09:50-12:00 Concurrent Sessions   3A, 3B, BISON Workshop I

Session 3A: Grid Computing III (Room A)

Session Chair: Makoto Amamiya (Kyushu University, Japan)

Managing Service-Oriented Grids : Experiences from VEGA system software, YuZhong Sun, Haiyan Yu, JiPing Cai, Li Zha, Yili Gong (Institute of Computing Technology, China)

An Efficient Parallel Loop Self-Scheduling on Grid Environments, Chao-Tung Yang, Kuan-Wei ChengKuan-Ching Li (Tunghai University, Taiwan)

ALiCE: A Scalable Runtime Infrastructure for High Performance Grid Computing, Y. M. Teo, X.B. Wang (National University of Singapore, Singapore)

Mapping Publishing and Mapping Adaptation in the Middleware of Railway Information Grid System, You Ganmei, Liao Huaming, Sun Yuzhong (Institute of Computing Technology, China)

A Heuristic Algorithm for the Job Shop Scheduling Problem, Ai-Hua Yin (Jiangxi University of Finance and Economics, China)

Session 3B: Network Architecture III (Room B)

Session Chair: Xiaowei Shen (IBM T. J. Watson Research Center, USA)

Extended DBP for (m,k)-Firm Based QoS, Jiming Chen, Zhi Wang, Yeqiong Song, Youxian Sun (Zhejiang Univ, China)

Weighted Fair Scheduling Algorithm for QoS of Input Queued Switches, Sang Ho Lee, Dong Ryeol Shin, Hee Yong Youn (Samsung Electronics, Korea)

A Scalable Distributed Architecture for Multi-Party Conferencing using SIP, Young-Hoon Cho, Moon-Sang Jeong, Jong-Tae Park (Kyungpook National University, Korea)

DC-Mesh: A Contracted High-Dimensional Mesh for Dynamic Clustering, Masaru Takesue (Hosei University, Japan)

The Effect of Adaptivity on the Performance of the OTIS-hypercube under Different Traffic Patterns, Hashem Hashemi Najaf-abadi, Hamid Sarbazi-Azad (Sharif Univ., Iran)

BISON Workshop I (Room C)

Session Chair: Li Cui, Qiong Luo (Chinese Academy of Sciences & HKUST, China)

Bridging the Gap between Micro and Nanotechnology: Using Lab-on-a-Chip to enable Nanosensors for Genomics, Proteomics and Diagnostic Screening, Jonathan M. Cooper, Erik A. Johannessen, David R.S. Cumming (University of Glasgow, UK)

The Development of Biosensors and Biochips in IECAS, Xinxia Cai, Dafu Cui (Chinese Academy of Sciences, China)

Open Issues on Intelligent Sensor Networks, Wen Gao, Yiqiang Chen, Junfa Liu (Chinese Academy of Sciences, China)

Enabling Anytime Anywhere Wireless Sensor Network Solutions, John Crawford (Crossbow Technology, Inc.)

12:00-13:30 Lunch (Room D)

13:30-14:30 Keynote 4, BISON Workshop II

Keynote 4 (Room M)

Chair: Kemal Ebcioglu (IBM T.J. Watson Research Center, USA)

PERCS: IBM Effort in HPCS (Mootaz Elnozahy, IBM)

BISON Workshop II (Room C)

Session Chair: Li Cui, Qiong Luo (Chinese Academy of Sciences & HKUST, China)

A Query-Aware Routing Algorithm in Sensor networks, Jinbao Li, Jianzhong Li, Shengfei Shi (Harbin Institute of Technology, China)

Sensor Network Optimization by a Novel Genetic Algorithm, Hui Wang, Anna L. Buczak, Hong Jin, Hongan Wang, Baosen Li (Chinses Academy of Sciences, China)

Online Mining in Sensor Networks, Xiuli Ma, Dongqing Yang, Shiwei Tang, Qiong Luo, Dehui Zhang, Shuangfeng Li (Peking University, China)

14:30-14:50 Coffee Break

14:50-18:10 Short Paper Session (Room A)

Session Chair: Song Wu (Huazhong University of Science and Technology, China)

Statistical Error Analysis on Recording LRD Traffic Time Series, Ming Li (East China Normal University, China)

Load Balancing Routing in Low-cost Parallel QoS Sensitive Network Architecture, Wang Furong, Wu Ye (Huazhong University of Science and Technology, China)

A Novel Intrusion Detection Method, ShengYi Jiang, QingHua Li, Hui Wang (Huazhong University of Science and Technology, China)

The Flexible Replication Method in an Object-oriented Data Storage System, Youhui Zhang, Jinfeng Hu, Weimin Zheng (Tsinghua University, China)

The Strategy of Batch Using Dynamic Cache for Streaming Media, Xu Zhi-wen, Guo Xiao-xin, Pang Yun-jie, Wang Zheng-xuan (Jilin University, China)

The NDMP-Plus Prototype Design and Implementation for Network Based Data Management, Kai Ouyang, Jingli Zhou, Tao Xia, Shengsheng Yu (Huazhong University of Science and Technology, China)

Collaborative Process Execution for Service Composition with StarWebService, Bixin Liu, YuFeng Wang, Bin Zhou, Yan Jia (National University of Defense Technology, China)

Coordinating Distributed Resources for Complex Scientific Computation, Huashan Yu, Zhuoqun Xu, Wenkui Ding (Peking University, China)

New Regions of Interest Image Coding Using Up-Down Bitplanes Shift For Network Applications, ZHANG Libao, WANG Ke (Jilin University, China)

Efficiently Rationing Resources for Grid and P2P Computing, Ming Chen, Yongwei Wu, Guangwen Yang, Xuezheng Liu (Tsinghua University, China)

Paramecium: Assembling Raw Nodes Into Composite Cells, Ming Chen, Guangwen Yang, Yongwei Wu, Xuezheng Liu (Tsinghua University, China)

CBBS: A Content-based Bandwidth Smoothing Scheme for Clustered Video Servers, Dafu Deng, Hai Jin, Xiaofei Liao, Hao Chen (Huazhong University of Science and Technology, China)

An Empirical Autocorrelation Form for Modeling LRD Traffic Series, Ming Li, Jingao Liu, and Dongyang Long (East China Normal University, China)

SuperNBD: An Efficient Network Storage Software for Cluster, Rongfeng Tang, Dan Meng, Jin Xiong (Chinese Academy of Sciences, China)

Further Optimized Parallel Algorithm of Watershed Segmentation Based on Boundary Components Graph, Haifang Zhou, Xuejun Yang, Yu Tang, Nong Xiao (National University of Defense Technology, China)

Design and Implementation of a Remote Debugger for Concurrent Debugging of Multiple Processes in Embedded Linux Systems, Jung-hee Kim, Hyun-chul Sim, Yong-hyeog Kang, Young Ik Eom (Sungkyunkwan University, Korea)

Performance Improvement of Hint-based Locating & Routing Mechanism in P2P File-sharing Systems, Hairong Jin, Shanping Li, Gang Peng, Tianchi Ma (Zhejiang University, China)

SARCNFS: Self-Adaptive Redundancy Clustered NAS File System, CaiBin, Changsheng XIE, RenJin, FaLing YI (Huazhong University of Science and Technology, China)

Enlarge Bandwidth of Multimedia Server with Network Attached Storage System, Dan FENG, Yuhui Deng, Ke Zhou, Fang WANG (Huazhong University of Science and Technology, China)

I/O Response Time In A Fault-Tolerant Parallel Virtual File System, Dan Feng, Hong Jiang, Yifeng Zhu (Huazhong University of Science and Technology, China)

The Transmitted Strategy of Proxy Cache Based on Segmented Video, Zhi-wen Xu, Xiaoxin Guo, Yunjie Pang, Zhengxuan Wang (Jilin University, China)

Grid Resource Discovery Model Based on the Hierarchical Architecture and P2P Overlay Network, Fei Liu, Fanyuan Ma, Shui Yu, Minglu Li (Shanghai Jiaotong University, China)

Research and Implementation of a Snapshot Facility Suitable for Soft-Failure Recovery, Yong Feng, Yan-yuan Zhang, Rui-yong Jia (Northwestern Polytechnical University, China)

14:50-16:30 Session 4B: PP Environment & Network Storage (Room B)

Session Chair: Wenbin Jiang (Huazhong University of Science and Technology, China)

GOOMPI: A Generic Object Oriented Message Passing Interface, Zhen Yao, Qi-long Zheng, Guo-liang Chen (Univ. of Science and Technology of China, China)

Simulating Complex Dynamical Systems in a Distributed Programming Environment, E. V. Krishnamurthy, Vikram Krishnamurthy (Australian National University, Australia)

An Implementation of Storage-Based Synchronous Remote Mirroring for SANs, Shu Ji-Wu, Yan Rui, Wen Dong-Chan, Zheng Wei-Min (Tsinghua University, China)

A Network Bandwidth Computation Technique for IP Storage with QoS Guarantees, Young Jin Nam, Junkil Ryu, Chanik Park, Jong Suk Ahn (Pohang University of Science and Technology, Korea)

14:50-18:10 BISON Workshop III (Room C)

Session Chair: Li Cui, Qiong Luo (Chinese Academy of Sciences & HKUST, China) 

Reliable Splitted Multipath Routing for Wireless Sensor Network, Jian Wu, Stefan Dulman, Paul Havinga  (University of Twente, The Netherlands)

Reliable Data Aggregation for Real-time Queries in Wireless Sensor Systems, Kam-Yiu Lam, Henry C.W. Pang, Snag H. Son, BiYu Liang (City University of Hong Kong, China )

BLOSSOMS: A CAS/HKUST Joint Project to Build Lightweight Optimized Sensor Systems on a Massive Scale, Wen Gao, Lionel Ni, Zhiwei Xu (Chinese Academy of Sciences, China).

A Pervasive Sensor Node Architecture, Li Cui, Fei Wang, Haiyong Luo, Hailing Ju, Tianpu Li (Chinese Academy of Sciences, China)

The HKUST Frog Pond - A Case Study of Sensory Data Analysis, Wenwei Xue, Bingsheng He, Hejun Wu, Qiong Luo (HKUST, China)

Cabot: On the Ontology for the Middleware Support of Context-Aware Pervasive Applications, Chang Xu, S.C. Cheung, Cindy Lo, K.C. Leung, Jun Wei (HKUST, China)

Accurate Emulation of Wireless Sensor Networks, Hejun Wu, Qiong Luo, Pei Zheng, Bingsheng He, Lionel M. Ni (HKUST, China)

LEAPS: A Location Estimation and Action Prediction System In a Wireless LAN Environment, Qiang Yang, Yiqiang Chen, Jie Yin, Xiaoyong Chai (HKUST, China)

16:35-18:10 Session 5B: Network Security I (Room B)

Session Chair: Minglu Li (Shanghai Jiao Tong University, China)

Reversible Cellular Automata Based Encryption, Marcin Seredynski, Krzysztof Pieńkosz ,Pascal Bouvry (Warsaw University of Technology, Poland)

Ontology Based Cooperative Intrusion Detection System, He Yanxiang, Chen Wei, Yang Min, Peng Wenling (Wuhan University, China)

Adding Security to Network via Network Processors, Hao Yin, Zhangxi Tan, Chuang Lin, Guangxi Zhu (Tsinghua University, China)

18:30-20:00 Dinner (Room E)

19:00-21:00 Steering Committee Meeting

 

Oct. 20 (Wednesday)

08:30-09:30 Keynote 5 (Room M)

Chair: H. J. Siegel (Colorado State University, USA)

In-VIGO: Making the grid virtually yours (José A.B. Fortes, University of Florida, USA)

09:30-09:50 Coffee Break

09:50-11:05 Concurrent Sessions   6A, 6B, 6C

Session 6A: Cluster Computing (Room A)

Session Chair: Weimin Zheng (Tsinghua University, China)

Request Distribution for Fairness with a New Load-update Mechanism in Web Server Cluster, MinHwan Ok, Myong-soon Park (Korea Railroad Research Institute, Korea)

Inhambu: Data Mining Using Idle Cycles in Clusters of PCs, Hermes Senger, Eduardo R. Hruschka, Fabrício A. B. Silva, Liria M. Sato, Calebe P. Bianchini, Marcelo D. Esperidião (Universidade Católica de Santos, Brazil)

Profile Oriented User Distributions in Enterprise Systems with Clustering, Ping-Yu Hsu, Ping-Ho Ting (National Central University, Taiwan)

Session 6B: Network Security II (Room B)

Session Chair: Geyong Min (University of Bradford, UK)

A Method to Obtain Signatures from Honeypots Data, Chi-Hung Chi, Ming Li, Dongxi Liu  (National University of Singapore, Singapore)

A Framework for Adaptive Anomaly Detection Based on Support Vector Data Description, Min Yang, HuanGuo Zhang, JianMing Fu, Yan Fei (Wuhan University, China)

Design and Analysis of Improved GSM Authentication Protocol for Roaming Users, GeneBeck Hahn, Taekyoung Kwon, Sinkyu Kim, JooSeok Song (Yonsei University, Korea)

Session 6C: Web Techniques (Room C)

Session Chair: Nong Xiao (University of Defense Technology, China)

Cache Design for Transcoding Proxy Caching, Keqiu Li, Hong Shen, Keishi Tajima (Japan Advanced Institute of Science and Technology, Japan)

Content Aggregation Middleware (CAM) for Fast Development of High Performance Web Syndication Services, Su Myeon Kim, Jinwon Lee, SungJae Jo, Junehwa Song (Korea Advanced Institute of Science and Technology, Korea)

Domain-Based Proxy for Efficient Location Tracking of Mobile Agents, Sanghoon Song, Taekyoung Kwon (Sejong University, Korea)

11:10-12:40 Panel Discussion (Room M)

Chair: H. J. Siegel (Colorado State University, USA)

12:40-13:30 Lunch (Room D)

13:30-17:00 Local Tourism (Sightseeing on Yellow Crane Tower)

Gathering Time: 13:30

 


Program Glance Schedule Plan of Hotel Conf. Venue

PLan of Hotel (Lake View Garden Hotel)

 

 



Program Glance Schedule Plan of Hotel Conf. Venue

Floorplans of Conference Venue